İzmir Son zamanların obezite cerrahisinde öne çıkan şehri. Obezite hastalığının yaygınlaşması ve her şeye rağmen kilo veremeyen hastaların ilk tercih olarak ameliyatı seçmeleri sonucunda İstanbuldan sonra İzmir’de de artık müide küçültme ameliyatları  oldukça popüler.

Bu popülerite takibi beraberinde obezite cerrahisi gerçekleştiren merkezlerin ve bu ameliyatı yapan hekimlerin sayısının artmasına olanak sağladı. Bu merkezlerin kimi büyük hastaneler iken kimi adı duyulmamış, küçük hasteneler. Bazı merkezler ise “obezite merkezi” olarak hizmet veren klinikler.

İzmir’de mide küçültme ameliyatı gerçekleştirilen hastane ya da merkezler ile ilgili tercih öncesi dikkat edilmesi çok önemli noktalar mevcut.

Bunlar;

 

  1. Ameliyat olacağınızın merkezin öncelikle iyi bir ameliyathaneye sahip olması,
  2. Ameliyat ekipmanlarının iyi olması,
  3. Ameliyathane ekibinin iyi ve tecrübeli olması,
  4. Ameliyat sonrasında her olasılığa karşı, ihityaç duyulması halinde oldukça düzgün ve donanımlı bir  yoğun bakım ünitesinin bulunmasıdır.

Bu faktörlerin hepsinin bulunduğu bir merkezde operasyonunuzun gerçekleşmesi demek sizin ameliyat sırasında ya da sonrasında yaşanabilecek tüm olumsuzlukları ortadan kaldırmanız ya da en aza indirgemiş olmanız demek. Dolayısyla tüp mide ameliyatı öncesinde ya da sonrasın sorun yaşamamak adına ameliyat olacağınız merkezi iyi araştırmalı, yukarıda sayılan tüm özellikleri bünyesinde barındıran ve elbette ameliyatı gerçekleştirecek hekinin tecrübeli olması altın kural.

 

Sağlıklı Günler Dilerim