Teknoloji çağı dediğimiz bu dönemin en büyük sorunu Obeziteyken, popüler kültürün en çok konuşulan konusu ise artık Zayıflama ameliyatlarıdır. Değişen hayat tarzları, kısacası “modern hayat” olgusu insanları kısa sürede çok iş yapmak zorunda bırakmaktadır. Bu bağlamda Bireyler hızla akan hayat içerisinde yemek yeme aktivitelerini de aynı hızla gerçekleştirip kalan zamanda dinlenmeyi tercih ederler. Dolayısıyla herkes hazır ve hızlı gıda tüketimine yönelmektedir. Artık hiç birimiz gün içerisinde tükettiğimiz gıdaların sağlıklı olup olmadığına ya da besleyiciliğine bakmıyor sadece ne kadar pratik ve hızlı tüketilebilir olduğuyla ilgileniyoruz. Işte bu sebeplerden ve iş sonrası oturup kaldığımız koltuklarımızdan kalkamadığımız sürece obezite hep kapımızda.

Peki çağın hastalığı obezitenin çözümü yok mu ? Elbette var, zayıflama ameliyatları.. modern hayat ya da son zamanlarda şekil ve isim değiştirerek bizi içine alan post modern hayat her bireyi fast food gıda tüketimine, iş sonrası televizyon, bilgisayar ya da telefon başında hareketsiz vakit geçirmeye itmiştir. Haliyle bu da beraberinde fazla kiloları ve obeziteyi beraberinde getirdi.

Defalarca diyet denemenize rağmen kilo veremiyorsanız, hayat standartınız düşükse ve yandaş hastalıklarınız da varsa en başaralı yöntem mide küçültme ameliyatlarıdır. Işinde uzman, deneyimli ve ekibiyle her an yanınızda olabilcek bir hekimde ameliyat olduğunuz takdirde ameliyatın öncesinde ve sonrasında oluşabilecek tüm riskler en aza indirgenmiş olacaktır.

Fiziken ve ruhen obez olarak bir hayat sürmek can sıkıcı ve zor bir durum. Beraberinde yaşadığınız sağlık sorunları ise bu duruma son vermeniz için en büyük etken. Deneyimli, güvenilir bir hekim ve merkez seçimi yaptıktan sonra zayıflama ameliyatı olmalı ve obezitenin kader olmadığını kabul etmelisiniz.

Sağlıklı Günler Dilerim